Czym jest "kwas hialuronowy" ?

Kwas hialuronowy - jest niczym innym jak cukrem złożonym, występuję we wszystkich żywych organizmach w postaci soli sodowej. Kwas ten odgrywa wiodącą rolę w procesie starzenia się skóry.


Jak działa ?

Jest to jeden z najlepszych sposobów na przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Dodatkowo bardzo skutecznie odmładza skórę. Ten złożony cukier występuje od dawna w kosmetologii i medycynie . Skutecznie niweluje zmarszczki po przez wypełnienie. Jest wykorzystywany również do powiększenia ust, oraz przy korekcie nosa. Jak już wcześniej wspomnieliśmy KH występuje we wszystkich organizmach żywych, ale niestety nie przez cały czas, przynajmniej nie w odpowiednich ilościach z wiekiem poprostu go ubywa. Najbardziej narażone na utratę tegoż cukru są kobiety w wieku 25 lat , lub te które się intensywnie odchudzają.


Jak przebiega zabieg wypełnienia zmarszczek ?

Implanty skórne, pozwalają na wypełnienie przestrzeni w tkankach. Można je aplikować w obrębie skóry lub tkanki podskórnej w ten sposób uzupełnia się  uszczuplone pokłady kolagenu i substancji podporowych. W wyniku procesu starzenia się skóry, a także, promieniowania słonecznego, gęstość tkanek w obrębie twarzy oraz ich elastyczność zmniejszają się, co skutkuje powstawaniem fałdów, zmarszczek, a także wiotkich partii skóry.

Wstrzyknięcie implantu zawierającego KH wygładza zmarszczki, co powoduje że twarz nabiera promiennego i zdrowego wyglądu. W ok. 40 min można wyglądać o kilka lat młodziej niż przed zabiegiem. Po wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym należy pamiętać, aby unikać słońca przez dwa tygodnie.


Skutki uboczne ?


KH nie powoduje żadnych objawów alergicznych tj. podrażnienia, zaczerwienienia czy pieczenie. A powodem tego jest że jest substancją zbudowaną zgodną z chemiczną budową tkanek człowieka. Po zabiegu mogą wystąpić obrzęki, które mogą się utrzymywać ok 2 dni. Badania pokazują że KH jest świetnym sposobem na zachowanie młodości przez dłuższy czas :) Niestety efekty nie są trwałe i po pewnym czasie zanikają. Kwas Hialuronowy jest dodawany również do balsamów i kremów więc warto spojrzeć na skład przy kolejnych zakupach.