Wszystko co warto wiedzieć

Makijaż  permanentny jest  to zabieg  kosmetyczny,  który podkreśla  usta,  oczy  i  brwi.  W  przypadku  oczu  najczęściej  jest  to  wykonanie  kreski  na dolnej  lub/i  górnej  powiece,  w  przypadku  brwi  regulacja  ich  kształtu,  natomiast  w przypadku ust uwydatnienie warg, zaznaczenie i wyregulowanie konturów oraz wzmocnienie czerwieni.  Makijaż  permanentny  to  także alternatywa  dla zabiegów  chirurgicznych,  ponieważ  zabieg  wykonany  odpowiednią  techniką zapewnia widoczny i naturalny efekt liftingu a przy zabiegach chirurgicznych często bywa różnie.
Makijaż permanentny skutecznie podkreśla walory kobiecej urody jak i może zamaskować pewne niedoskonałości.

Jak przebiega zabieg ?

Zabieg w profesjonalnym gabinecie wykonywany przez doświadczoną linergistkę zwykle jest podzielony na trzy etapy.

KONSULTACJA

 1. konsultacja i próbny rysunek wykonany klasycznymi kosmetykami, aby zwizualizować docelowy efekt
 2. przed przystąpieniem do wykonania zabiegu należy pamiętać o wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań do makijażu permanentnego

Kolejny etap to WPROWADZENIE BARWNIKA

 1. wprowadzenie barwnika pod skórę jednorazową igłą po zastosowaniu znieczulenia miejscowego
  1. stosuje się wyłącznie atestowane barwniki spełniające normy europejskie
  2. do ust przeważnie stosuje się barwy o 2-3 tony ciemniejsze od naturalnego koloru
  3. na powiekach kreski najczęściej wykonuje się pigmentem w kolorze czarnym lub brązowym
  4. brwi najczęściej wykonywane są w odcieniach brązu i szarości
  5. zabieg trwa średnio od 1 do 3 godzin, jest to zależne od trudności rysunku, obszaru oraz indywidualnych preferencji.

Ostatni etap to KOREKTA MAKIJAŻU

 1. po wykonanym zabiegu właściwym po około 2 dniachskóra zaczyna się złuszczać i pokrywać strupkami to zupełnie normalna reakcja nie należy się obawiać
 2. po odczekaniu do momentu, gdy strupki całkowicie znikną (zwykle trwa to około 4 tygodnie) wykonuje się korektę makijażu permanentnego, która trwa średnio od 30 minut do 2 godzin. Jej celem jest „dopigmentowanie” ewentualnych ubytków, uzyskanie bardziej dokładnego i naturalnego efektu makijażu permanentnego oraz ostateczna korekta nadanych kształtów.

Ceny wykonania makijażu permanentnego różnią się nieznacznie w zależności od salonu kosmetycznego lub gabinetu medycyny estetycznej. Kreski na powiekach to koszt 450-600 zł  (górne lub dolne, razem najczęściej zabieg jest tańszy). Zabieg makijażu brwi można wykonać w cenie 800-1400 zł, makijaż ust to ok. 800 zł za kontur do ok. 1400zł za całościowe wypełnienie lub cieniowanie. Korekta w zależności od salonu jest wliczona w cenę zabiegu lub kosztuje 30-60% jego wartości.

Makijaż permanentny nie jest tanim zabiegiem, ale jeżeli zostanie dobrze wykonany, będziesz mogła cieszyć się nim przez lata, a także zaoszczędzisz na kosmetykach do makijażu, które przestaną być potrzebne, tak więc jest warty swojej ceny.